Kas notika 2.decembrī?

Kā jau mēs visi labi zinām, tad brīvdienās, 2.decembrī, norisinājās Latvijas Diabēta centra Ziemassvētku pasākums, kas vienlaikus bija arī pirmā tikšanās reize visiem interesentiem un jau iesaistītajām pusēm. Pasākumā uzstājās vairāki lektori, kuri runāja par medicīniskām, zinātniskām, aprūpes un likumdošanas aktualitātēm diabēta jomā.Kā pirmā uzstājās Krista Teivāne, biedrības dibinātāja un valdes locekle, kura stāstīja par pašas izdzīvoto pieredzi, esot kopā ar 1.tipa diabētu jau 27 gadus (prezentāciju var lejuplādēt šeit). Gan skarbās realitātes atspoguļojums, gan interesantie atgadījumi un, visam pāri, pozitīvā attieksme iedvesmoja dalībniekus sadzīvot ar slimību un nepadoties grūtībām.
Kā nākamā biedrības pasākumā uzstājās speciāliste- Junga analītiķis, psihoterapeits,- Ginta Teivāne, runājot par psihoemocionālajiem stāvokļiem un psihosomatiku, kas saistīti ar šoku, uzzinot par diagnozi- diabēts. Kā sadzīvot, kā samierināties un nesabrukt- šie bija jautājumi, kuriem Ginta pievērsās visvairāk, papildinot savu prezentāciju ar simboliku un pasaku elementiem.
Ruslana Zeļeņecka, biedrības valdes locekle un idejas autore, izskaidroja jaunās biedrības mērķus, misiju un vīziju, daloties ar nākotnes plāniem un uzklausot potenciālo biedru ieteikumus (prezentāciju var lejuplādēt šeit). Ruslana prezentēja esošo situāciju likumdošanas jomā, kas skar diabēta pacientus un kompensācijas. Ļoti emocionāli klausītājus uzrunāja Ruslanas stāsts par suņiem, kurus iespējams apmācīt atpazīt hipo un hiperglikēmijas, kas ir nozīmīgs atbalsts jebkurai ģimenei, kuru atvases slimo ar diabētu. Biedrība ierosināja šo servisu apgūt no kaimiņiem Igaunijā, lai pēc tam to ieviestu Latvijā.
Biedrība ar ziediem sveica Sandru Slišāni, pateicoties par ieguldīto darbu, kas rezultēsies ar finansējumu 2018.gadā no valsts puses pumpju un to kartredžu iegādei.
Biedrība sveica arī Latvijas Bērnu un Jauniešu Diabēta biedrības valdes priekšsēdētāju, Ināru Pužuli, paužot vēlmi sadarboties un strādāt kopā pacientu labā.
Latvijas Diabēta biedrības pasākumā uzstājās arī Novo Nordisk Latvija vadītājs, Ģirts Vinniņš, iedvesmojot dalībniekus ar stāstu par profesionālā sporta komandu pirmā tipa diabēta slimniekiem.
Savukārt, SIA Oriola pārstāve, Anete Staune, prezentēja stēvijas auga priekšrocības, no kura ražotie saldie produkti tika salīdzināti ar cukuru.
Kopumā- ir daudzi likumdošanas jautājumi, kurus Latvijas Diabēta centrs nolemj stimulēt, aktīvi iesaistoties dažādu procesu iniciēšanā un risināšanā kā vidutājs starp pacientu un valsti, cerot uz valsts iestāžu atsaucību un pretimnākšanu gan īsā, gan ilgākā laika periodā. Biedrības mērķi ir arī palīdzēt juridiski, psiholoģiski un informatīvi katram diabēta slimniekam, kurš pie biedrības vērsīsies. Protams, arī izklaide un izglītība- nometnes, spēles un pozīvā pieredze- ir jaunās biedrības prioritātes.
Kamēr pieaugušie risināja nopietnas problēmas, diabēta slimnieki, bērni, kuru vecums variējās no 1 gada līdz pilngadības sasniegušajiem, rotaļājās ar Roni Rūdi, savstarpēji iepazinās un dalījās pieredzē par diabētu, zīmēja, smējās un priecājās par kopā būšanu.
Latvijas Diabēta centrs pateicas ikvienam iesaistītajam, bez Jūsu palīdzības pasākums nebūtu izdevies tik jauks! Un, protams, paldies atbalstītājiem- A/S, Ārvalstu komersanta organizācijas pārstāvniecībai Novo Nordisk, SIA Oriola, izdevniecībai Latvijas Mediji un visiem pārējiem rūpīgajiem rūķiem-, kuri sagādāja brīnišķīgas Ziemassvētku dāvanas visiem biedrības bērniem.

Cerot uz drīzu tikšanos,
Jūsu LDC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *