Ar sociālu eksperimentu sabiedrībā zināmas ētera personības uzsāks kampaņu “Stiprāks par diabētu”

Lai pievērstu lielāku sabiedrības uzmanību diabēta izplatībai Latvijā un vairotu līdzcilvēku sapratni un iejūtību pret tiem, kuriem ikdienā “jāsadzīvo” ar šo slimību, biedrība “Latvijas Diabēta centrs” 14. novembrī – Pasaules Diabēta dienā – uzsāks sociālu kampaņu “Stiprāks par diabētu”. Tā veidota kā sociāls eksperiments, kurā trīs sabiedrībā zināmas ētera personības – Kristīne Garklāva, Magnuss Eriņš un Edgars Bāliņš – savās ikdienas gaitās mēģinās “sadzīvot un mēroties spēkiem” ar Diabētu, kura lomā iejutīsies mūziķis, improvizācijas teātra aktieris Nauris Brikmanis.

Eksperimenta dalībniekiem būs iespēja izdzīvot un ar dažādu uzdevumu un pārbaudījumu palīdzību “uz savas ādas” izbaudīt diabēta pacientu ikdienu – situācijas, kad diabēts ir blakus nepārtraukti, liek par sevi manīt ik uz soļa, pārsteidz brīžos, kad tas tiek gaidīts vismazāk, ievērojami apgrūtinot jebkuru cilvēka darbību un rīcību un dažkārt pat radot ne vien neveiklus, bet arī veselībai un dzīvībai bīstamus momentus. 

Diabēts, kas tautā pazīstams arī kā “cukurslimība”, rodas, kad organismā ir pazemināts insulīna daudzums. Reģistrēto diabēta slimnieku skaits Latvijā nepilnos divdesmit gados ir trīskāršojies – saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2001. gadā Latvijā ar diabētu slimoja 29 492 cilvēki, savukārt 2017. gadā diabēts konstatēts jau 91 571 iedzīvotājam. Diemžēl liela daļa sabiedrības neizprot šīs slimības simptomus un gaitu, kā arī to, cik liela nozīme diabēta slimnieka ikdienas dzīves kvalitātes nodrošināšanā ir līdzcilvēku atbalstam, iejūtībai un spējai pareizi rīkoties kritiskās situācijās.

AICINĀM MEDIJU PĀRSTĀVJUS UZ KAMPAŅAS “STIPRĀKS PAR DIABĒTU” ATKLĀŠANAS PASĀKUMU

trešdien, 14. novembrī, plkst. 11.00 komunikācijas vadības aģentūras “Deep White” birojā (Ģertrūdes ielā 44a, Rīgā).

Pasākuma dalībnieki:

  • Krista Teivāne, biedrības “Latvijas Diabēta centrs” dibinātāja un vadītāja, ar diabētu sadzīvo jau 28 gadus
  • Una Lauga Tuņina, Bērnu slimnīcas endokrinoloģe
  • Līga Ārente, Diabēta aprūpes māsu apvienības vadītāja
  • Rodrigo Uldriķis, 15 gadus vecs puisis no Jelgavas, kuram diabēts atklāts 3 gadu vecumā
  • Sociālā eksperimenta dalībnieki: LNT ētera personība Kristīne Garklāva, radio Pieci.lv ētera personība Magnuss Eriņš, komiķis Edgars Bāliņš un mūziķis, improvizācijas teātra aktieris Nauris Brikmanis.

Pasākuma programmā:

  • Diabēta izplatības statistika Latvijā
  • Praktiski padomi diabēta pacientiem un līdzcilvēkiem – kā atpazīt slimības simptomus, kā sniegt palīdzību diabēta pacientiem, kā “sadzīvot” ar diabētu un kādas ārstēšanas metodes izvēlēties
  • Diabēta pacientu pieredzes stāsti
  • Sociālā eksperimenta norise

Lūdzam apstiprināt dalību pasākumā līdz 13. novembrim, zvanot Martai Lagzdiņai pa tālruni 29989769 vai rakstot marta.lagzdina@deepwhite.lv

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *