Otrā diena. Magnuss Eriņš.

Kampaņas “Stiprāks par Diabētu” otra diena ir noslēgusies. Tās laikā Diabēts Naura Brikmaņa atveidojumā sekoja radio personībai Magnusam Eriņam. Ielūkosimies kā gāja Magnusam.

Motivācija piedalīties

Viss bija pavisam vienkārši. Krista man pazvanīja un teica, “Magnuss būtu forši, ja tu piedalītos” un es piekritu. Kristu es pazīstu jau vairākus gadus, bet tas neietekmēja manu lēmumu, lai pateiktu jā vai nē. Es piekritu tāpēc, ka, ja es varu mainīt sabiedrību uz labo pusi ar savu piemēru un uzrunāt kādu sabiedrības daļu, lai viņi ierauga kādu problēmu un mēģina to izprast, tad es to daru. Es uzskatu to par darbu sabiedrības labā.

Magnuss Eriņš, radio personība

Radio personība Magnuss Eriņš

Pārbaudījumi

Diena sākās ļoti agri, jo Diabēts ieradās absolūti negaidīts un burtiski ievēlās gultā pamodinot Magnusu. Jā, arī tādas mēdz būt diabēta izpausmes, kad tas traucē naktsmieru vai ir nepieciešams likt modinātāju, lai pārbaudītu glikēmiju jeb noteiktu cukura līmeni asinīs.

Tad pirms brokastīm sekoja cukura līmeņa noteikšana asinīs, kas cilvēkiem ar diabētu ir ikdienas rutīna, jo ik reizi pirms ēšanas ir jāveic mērījumi. Dažkārt mērījums jāveic arī tad, ja vēlies doties garākā pārgājienā vai sportot. Tas nepieciešams, lai aprēķinātu insulīna devas vai tieši pretēji uzņemtu nepieciešamās maizes vienības – ogļhidrātus. Šajā uzdevumā Magnusam veicās lieliski, jo viņa rādījums bija 5,3 mmol/l, kas ir ļoti labs rādījums. 

Nākošais izaicinājums – brokastis!!! Cik maizes vienības ir tostermaizēs un kafijā ar pienu? To gan Magnuss nezināja, jo līdz šim nebija saskāries ar maizes vienību skaitīšanu, bet viņam izlīdzēja pats Diabēts un pateica priekšā. Tādu diabētu gribētu ikviens diabēta pacients 🙂

Es domāju, ka cilvēkiem ar diabētu ir jāprot ļoti labi organizēt un strukturēt sava ikdiena, lai varētu būt kopā ikdienā. Iepriekš es biju mērījis cukura līmeni, bet es domāju, ka šodien es uzzināšu daudz vairāk par diabētu nekā līdz šim.

Magnuss Eriņš

Līdzīgi kā Kristīnei arī Magnusam bija jāiejūtas diabēta pacienta ādā, brīžos, kad pārlieku zems cukurs traucē uztvert apkārt notiekošo. Arī viņam vajadzēja uzminēt vārdus, ko sauc Diabēts vienlaikus klausoties mūziku austiņās uz pašu skaļāki. Bet ar to pārbaudījums nebeidzās – nedaudz vēlāk Diabēts lika atminēt dziesmas atskaņojot tās atpakaļ gaitā. Jā, nebija viegli, bet ar lielāko daļu uzdevumu izdevās tikt galā tīri labi. 

Krista, Magnus un Nauris jeb Diabēts

Tālāk diena ar Diabētu turpinājās radio pieci.lv studijā, kur Krista dalījās savā pieredzē dzīvojot ar diabētu. Savukārt Diabēts bija kluss, bet izcili kaitinošs. Tiešā ētera laikā viņš nemitīgi bakstīja Magnusu un vienā brīdī imitēja zema cukura līmeņa jeb hipoglikēmijas vienu no simptomiem – roku trīci. Magnuss to izturēja godam, lai gan atzina, ka tas bija ārkārtīgi kaitinoši.

Cik te maizes vienību?

Pārtraukuma brīdī – uzkodas. Bet arī te neiztiek bez pārbaudījuma. Cik maizes vienības ir uzkodā? Šeit jau Magnusam veicās gluži labi un viņš gana precīzi noteica savas uzkodas maizes vienību daudzumu, turpretī 
Diabētam  šoreiz aprēķins nebija gluži precīzs. 

Atziņas

Pēc veiksmīgi izturētiem pārbaudījumiem

Piedaloties kampaņā “Stiprāks par Diabētu” es uzzināju diezgan daudz jauna par to, kas jāpiedzīvo cilvēkam ar diabētu, kādi ir dažādie diabēta simptomi un nākas atzīt, ka tas ir diezgan nopietni. Vēl es ļoti priecājos, ka vakar mēs spējām diezgan nepiespiestā gaisotnē runāt par tik nopietnu tēmu kā diabēts. Un tas jau vien kaut ko nozīmē!

Radio personība Magnuss Eriņš

Vēlreiz īpaša pateicība mūsu atbalstītājiem NovoNordisk Latvija, Roche Latvija, InternetAptieka.lv, Dingo&Schwarz, DeepWhite, par finansējumu! Paldies ikvienam, kas ieguldīja savu laiku un darbu, lai  pasākums notiktu! Kopā mēs tiešām esam stiprāki par diabētu!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *