Juridiskā adrese: Ķekavas novads, Rāmava, Purmaļu iela 12, LV-2111

Uzsākta jaunas iniciatīvas īstenošana

Nupat septembrī, apvienojoties ieinteresētiem jauniešiem, biedrībai “Dēms”, biedrībai “Latvijas Diabēta centrs” un pieredzējušiem un enerģiskiem cilvēkiem, savu darbību uzsācis projekts “No difference”, kura īstenošanu atbalsta ES programmas Eiropas Solidaritātes korpuss.

Šī projekta stāsts ir par sociālo iekļaušanu, pieņemšanu un būšanu kopā gada garumā. Vienojošā “sāpe” – cilvēki, kuri paši vai citādāk saskaras ar 1.tipa diabētu vai kam šī tēma ir aktuāla jebkādā citā veidā. Vieta – visa plašā Latvija, bet visdrīzāk ģeogrāfisko apsvērumu dēļ pārsvarā tā būs Rīga.

Projekts vērsts uz divu mērķu sasniegšanu – pirmais, apvienot kopīgās saturīgās aktivitātēs cilvēkus, kas ikdienā sadzīvo ar pirmā tipa cukura diabētu un otrais, mazināt stereotipus un veicināt sabiedrības informētību un izpratni par pirmā tipa cukura diabētu un cilvēkiem, kas ar to slimo. Tas nozīmē, ka gada garumā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties saturīgu aktivitāšu kopumā, kas ietver gan dažādas tematiskās darbnīcas, āra aktivitātes, informatīvus un izglītojošus pasākumus u.c. Cilvēki, kas slimo ar 1.tipa diabētu varēs saliedēties, nākt kopā un darboties neformālā gaisotnē, tai skaitā, arī parunāties, dalīties pieredzē. Tāpat arī vēlamies uzrunāt kaut nelielu sabiedrības daļu, kas pamanot projekta aktivitātes, paliks saprotošāka, informētāka, pieņemošāka, tādā veidā mazinot stereotipus.

Septembrī lielāko uzsvaru liekam uz komandas veidošanas un saliedēšanas aktivitātēm, kur lielu paldies sakām neformālās izglītības trenerim Mārim Resnim, bet jau oktobrī ķersimies pie lietas, organizējot pirmo tematisko darbnīcu.

Lai mums un jums viss izdodas! 🙂
Paldies biedrībai “Dēms”!”

#ESSolidaritatesKorpuss#JSPA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *