Kas kopīgs diabētam un psihiatrijai?

23.februāra vējainajā svētdienas dienā, vairāk kā 40 interesenti pulcējās mājīgajā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas A.Bieziņa auditorijā, lai uzzinātu, kas kopīgs diabētam ar psihiatriju. Seminārā bērnu un pieaugušo psihiatre Evija Siliņa dalījās informācijā par to, kā diabēts ietekmē mūsu psihes darbību un nervu sistēmu.

👉 Diabēts nereti ir iemesls dažādiem psihes darbības traucējumiem, piemēram, trauksme, depresija, neirotiski traucējumi, uzvedības traucējumi, emocionāla labilitāte, kognitīvi traucējumi, miega un ēšanas traucējumi.
👉 Nekompensēts diabēts ietekmē centrālo nervu sistēmu. Ilgstošs pazemināts cukurs var radīt smadzeņu darbības traucējumus, pēkšņu nāvi, garīgo atpalicību, kognitīvo funkciju traucējumi utt. Savukārt, ilgstoši paaugstināts cukura līmenis asinīs bojā sīkos asinsvadus un nervus, kas bojā redzi, iekšējos orgānus, mazina jutību kāju pēdās, paaugstina sirds un asinsvadu slimību riskus.
👉 Rūpējoties par savu garīgo veselību mēs palīdzam savam organismam labāk tikt galā ar diabētu. Izrādās tikai viens hormons – insulīns, pazemina cukura līmeni asinīs, bet pārējie paaugstina. 
👉 Veidojot neformālās saites ar cilvēkiem, kam arī ir diabēts mēs viens otru stiprinām un atbalstām, kas palīdz tikt galā ar ikdienas izaicinājumiem
👉 Saskaroties ar garīgās veselības problēmām nevajag baidīties doties pie speciālista – psihologa, psihoterapeita, psihiatra, kas palīdzēs piemeklēt piemērotāko arstēšanu un jūs varēsiet veiksmīgi tikt galā ar trauksmi, depresiju un citiem veselības stāvokļiem.

Īpašs paldies: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (#ESSolidaritātesKorpuss), biedrība “Dēms”, Evija Silińa, Landa Jaunzema, ROCHE Latvija, InternetAptieka!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *