Aiviekstes upes līkločus baudot

Vasara turpinās! Par spīti sarežģītajam pavasarim un daudzajiem ierobežojumiem, kas bija, esam saņēmušies un dodamies piedzīvojumos! 2 dienas, 8 ģimenes, 12 laivas!

Šoreiz mūsu ceļi atveda uz gleznaino Lubānu, kur no 25. līdz 26. jūlijam pa Aiviekstes upi devāmies aizraujošā ceļojumā. Kāpēc tieši mēs? Jo mūs vieno diabēts! Katrā ģimenē, kas piedalījās pasākumā, ir viens vai pat vairāki cilvēki, kas saslimuši ar 1.tipa diabētu. BET! Bet, šoreiz pasākums nav tikai par un pa diabētu – pasākuma mērķis ir kopā būšanas prieks. Tā ir būšana kopā ar saviem tuvajiem cilvēkiem, tā ir kopā būšana ar cilvēkiem, kurus skāris diabēts, tā ir atelpa no ikdienas spriedzes un steigas. Jo, kas gan spēj labāk dziedēt un stiprināt dvēseli, kā māte daba? Ar savu svaigo gaisu, rimto pievakari, rāmo Aiviekstes upes tecējumu…

Protams, pasākums bija iespēja pavērot kā citi dzīvo ar diabētu, kas citiem ir pieņemams un kas nē. Apjautāties un uzzināt ko sev interesējošu. Dalīties pārdomās un pieredzēs, kas palīdz dzīvojot kopā un atbalsot gan lielus, gan mazus cilvēkus ar diabētu.

Šajās divās dienās mēs laivojām, gatavojām zupu uz ugunskura, cepām gaļu, zvejojām, spēlējām spēles, gājām pirtī un peldējāmies. Vērojot dalībniekus no malas, no sirds priecājāmies, ka gandrīz visiem bērniem bija insulīna pumpji un gandrīz visiem dalībniekiem ar diabētu bija nepārtrauktās glikozes monitoringa sistēmas. Jo bija arī tādi laiki, kad tas viss šķita tāls un neaizsniedzams, neaizsniedzams mums Latvijā mītošiem.

Galvenais secinājums pēc šīm dienām ir tāds – katru no mums diabēts ietekmē savādāk, bet tas nelaupa mūsu brīvību! mēs varam iet dabā, mēs varam būt kopā ar saviem vienaudžiem, varam būt aktīvi un varam arī atļauties būt slinki! Liels paldies visiem par lielisku kompāniju!

Īpašs paldies: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (#ESSolidaritātesKorpuss), biedrība “Dēms” un ROCHE Latvija!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *