Mazs atskats un liels PALDIES!

Aizvadītajā sestdienā, kad ārā aiz loga mirdzēja spoža saule, bet termometra stabiņš bija pakāpies virs 27 grādu atzīmes, mēs, Latvijas Diabēta centra biedri un draugi, pulcējāmies uz pasākumu “Kopā būt!”. Bijām pārsteigti redzēt tik daudz domu biedrus, neskatoties uz pludmales un brīvdabas atrakciju vilinājumiem.

Sestdienas rītu sākām ar veselīgās maizes, bez miltiem un cukura, gatavošanas. Anete Staune, kura ikdienā strādā ar bezglutēna pārtiku, mums uzskatāmi parādīja, kā ļoti vienkāršā un ātrā veidā uzcept saldo un sāļo veselīgo maizīti! Visi kopā skatījāmies, jautājām savus jautājumus un pēc tam arī baudījām kopā brīnišķīgos gardumus! Anete bija parūpējusies par recepšu pavairošanu, lai katrs no mums var iet mājās un pats ķerties pie savas abras!

Pasākuma turpinājumā uzstājās Dace Strautkalne, biedrības projektu direktore, sniedzot atskaiti par padarīto kopš 2017.gada 2.decembra, kad biedrība sāka uzņemt savus pirmos biedrus. Dace iezīmēja vairākus 2018.gada plānus, kas ierakstīti biedrības lielajā kalendārā. To starpā redzējām starptautiskās diabēta dienas atzīmēšanu, video rullīša par diabētu filmēšanu un citas vērtīgas aktivitātes.

Kā nākamā uzstājās dr.oec. Justīna Hudenko, kura prezentēja aptaujas “Problēmas 1.tipa diabēta aprūpē bērniem un jauniešiem Latvijā”. Pavisam drīz sīkāk par šo aptauju varēsiet lasīt rakstus mūsu mājas lapā.

Uzreiz pēc Justīnas uzstājās Accucheck pārstāve Ilze Umala, stāstot par jaunā glikometra Instant iespējām, kas paver daudz plašākus apvāršņus diabēta pacientiem savas ikdienas glikozes kontrolē.

Pēc pauzes, kurā kopīgi baudījām silti cepto maizīti un citus gardumus, sākām diskusiju daļa.

Sertificēta fizioterapeite, Juta Grīnberga, kura pati slimo ar diabētu jau 25 gadus, dalījās savās zināšanās par sportošanu un glikozes kontroli. Kā izrādās, labs glikozes līmenis asinīs un aktīvs dzīvesveids ir divas apvienojamas lietas. Juta iedrošināja mūs kļūt aktīvākiem un deva praktiskus padomus diabēta kontrolē.

Kā nākamā uzstājās biedrības dibinātāja, Krista Teivāne, prezentējot gana pikantu tēmu “Diabēts un ballītes”. Viņa runāja par dažādu alkoholisko dzērienu lietošanu un glikozes kontroli. Uzzinājām, ko drīkst un ko labāk nedarīt, kā arī, kas pavisam noteikti ir TABU diabēta pacientiem.

Pēdējās divas tēmas mums prezentēja Dace Strautkalne. Runājām par diabētu un bērnudārzu, skolu un ekskursijām, kā arī to, ar kādiem izaicinājumiem jāsaskaras vecākiem, pašiem bērniem un audzinātājiem. Otra un pēdējā pasākuma tēma bija “Hipo un Hiper glikēmijas- rīcības plāns”, kurā Dace dalījās ar reāliem piemēriem un priekšlikumiem un jautāja atgriezenisko saiti par labākajiem šo situāciju risinājumiem.

Kamēr pieaugušie diskutēja un klausījās prezentācijas, mazie izmantoja iespēju rotaļāties audzinātāju uzraudzībā. Kā vienmēr, biedrība bērniem bija sarūpējusi dāvanas, kuras varēja saņemt tikai pasākuma beigās, lai trenētu pacietību! 

Mēs bijām ārkārtīgi priecīgi redzēt klātienē tik daudz mīļu seju, jo digitālā pasaule dažreiz liek aizmirst, ka dzīvē izskatāties tik labi! 

Paldies JUMS un paldies MUMS, ka bijām kopā! Jo kas gan var būt svarīgāks?!

Receptes:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *