Diabēta saules puse

Dažkārt dzīvojot ar diabētu šķiet, ka tam ir tikai ēnas puses. Ir jāievēro noteikts ikdienas ritms – cukura līmeņa mērījumi, uzturs, insulīna injekcijas. Dažkārt jūtamies vientuļi un nesaprasti. BET… Pagājušajā nedēļā dodoties kopīgā laivu braucienā, ko organizēja Latvijas Diabēta centrs pārliecinājāmies, ka diabētam ir arī sava ļoti jauka un patīkama saules puse. Jautāsiet kāds? Ļoti vienkārši, pateicoties diabētam, esam satikušies. Esam iepazinuši foršus cilvēkus, kurus iespējams citādi nesatiktu un neiepazītu. Izrādās diabēts spēj cilvēkus vienot. Vienot iedvesmojošiem pasākumiem, kuru laikā saprotam, ka diabēts nav šķērslis, lai dotos dabā, lai sportotu un aktīvi atpūstos. Mūsu ceļš sākās agrā sestdienas rītā Lubānā, kur 7 ģimenes 8 laivās uzsāka aizraujošu braucienu pa Aiviekstes upi. Diabētu protam ņēmām līdzi, un šķiet viņam, tāpat kā mums, patika piedzīvojumi, jo diabēts uzvedās labi un nevienam nesagādāja nepatīkamus mirkļus.

Pirmajā dienā mūsu ceļš vijās garām Aboriešu akmens laikmeta nometnei, kurā apskatījām akmens laikmeta apmetni. Bija iespēja apčamdīt tā laika darba rīkus – cirvi, murdu, žebērkli, kaula adatu, traukus un mūzikas instrumentus. Pēc apmetnes iepazīšanas mums bija iespēja iejusties seno laiku mednieka ādā un pamēģināt roku veiklību loku šaušanā. Milzīgs paldies @aboriesi par piedzīvojumu! Mēs labprāt pie jums atgriezīsimies, lai gūtu jaunus iespaidus.

Turpinot ceļu pa rāmo upi, baudījām dabas skatus, bērni skaitīja bebru alas un makšķerniekus, kas gaidīja savu lielo lomu.
Vakarā piestājām pie jaukās un omulīgās brīvdienu mājas Aiviekstes upes krastā “Zvaigznītes”, kur mūs viesmīlīgi sagaidīja saimniece ar gardiem mājas sieriem un kārtīgu lauku pirtiņu. Vakarā vienojāmies kopīgās spēlēs un vakariņās pie ugunskura. Bērniem īpaši patika spriņģot brīvā dabā, vērot gotiņas un šūpoties šūpolēs. Pēc piesātinātās un aktīvās dienas spēkus atguvām, nakšņojot teltīs svaigā gaisā.

Svētdienas rīts sākās ar griezes dziesmu un stārķu klabināšanu pļavā. Kamēr tapa brokastis, bērni rotaļājās, bet pieaugušie rimti pļāpāja par ikdienišķām lietām un smēlās spēkus jaunajai darba nedēļai. Noskaņojušies ietākajam ceļam laidām laivas Aiviekstē un devāmies ceļā. Otrā dienā jau laivas plūda raitāk, tie kas laivoja pirmo reizi bija apguvuši airēšanas prasmi līdz pilnībai.

Paldies visiem par kolosālo un iedvesmojošo piedzīvojumu! Bija lieliski būt visiem kopā! Mēs noteikti turpināsim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *